Hoşgeldiniz Giriş Yapınız  | Veya Kayıt Olunuz
Dolar : 16.6738| Euro : 17.6439  
  
Ana Sayfa Merak Ettiklerimiz AHD Kamera Nedir

AHD Kamera Nedir?

 

AHD Kamera (Analog High Definition Camera) Olarak Kısaltılmış Dilimize Girmiştir.

Ahd Kamera Dediğimizde Aklımıza Gelen ilk Şey Analog Olmasıdır. Peki bir Kamera Nasıl Olurda Analog Olmasına Rağmen 1 Megapiksel, 2 Megapiksel Görüntü Verebilir?

 

İşte Burada Yeni Nesil Görüntüleme Teknolojisi ve Yeni Üretilen Entegreler Devreye Giriyor Analog Yani Karasal Olarak Tabir Ettiğimiz Görüntü HD Olarak İşleniyor ve Bize Dijital Bir Görüntü Sunuyor

 

Bu Sistemin Günümüzde IP Teknolojisini Gölgede Bırakmaya Başladığını Çok Rahat Söyleyebiliriz, Çünkü Mevut Güvenlik Sistemindeki Kabloları Kullanarak Sisteminizi Analog Yapıdan HD Yapıya Çekebiliyorsunuz Buda Hem Maliyet Hemde Evinizin Veya İş Yerinizin Kırılıp Dökülmeden Tadilat Yapmadan Yeni Sistemle Buluşması Olarak Adlandırabiliriz.

 

AHD Kameraların Yüksek Çözünürlüklü Görüntü Sağlayabilmesi İçin Aynı Zamanda DVR Cihazının da AHD Teknolojisine Sahip Olması Gerekir Bu DVR Kayıt Cihazlarınında Aynı Kameralar Gibi 720P (1 Megapiksel) 960P (1.3 Megapiksel) - 1080N (1.8 Megapiksel) - 1080P (2 Megapiksel) Çözünürlükte Olanları Mevcuttur.

 

Toparlarsak Eğer AHD Dediğimiz Yapı Analog Kameraların Kullandığı Kabloları Kullanarak Size HD Ve Full HD Yayın Verebilen Dijital Kameralar Olarak Tanımlarız.

 

AHD Kameraların Günümüzde 720P (1 Megapiksel) - 960P (1.3 Megapiksel)  - 1080N (1.8 Megapiksel)  - 1080P (2 Megapiksel)  Olarak Çözünürlükleri Mevcuttur.